شارژ کپسول آتش نشانی فقط یک جمله نیست بلکه خدمتی است که بر اساس آن پس از انجام این خدمت، کپسول آتش نشانی باید هر لحظه آماده ی انجام عملیات اطفاء حریق باشد، لذا عملکرد صحیح و بدون نقص خاموش کنندگان آتش نشانی از اهمیت ویژه ای برخوردارند. گاه نقص فنی در عملکرد این خاموش کننده ها میتواند خسارت جبران ناپذیری به جان و مال صاحبین آن ها وارد کند. لذا شارژ اصولی و ایمن توسط شرکت های معتبر و مورد تایید سازمان آتش نشانی از این جهت دارای اهمیت ویژه ای می باشد و باید کلیه مراحل شارژ به صورت اصولی انجام پذیرد، چرا که همانند بسیاری از اصناف در این بخش بسیار مهم نیز افراد سوء استفاده گر و دلالان ایمنی وجود دارند که به دور از رعایت اصول ایمنی حاضر به ارائه به اصطلاح خدمات خواهند بود. فلذا دانستن پروسه ی شارژ برای شما خالی از لطف نیست.

شارژ کپسول آتش نشانی مجموعه ای از خدمات است، مجموعه این خدمات که آن را سرویس دوره ایی خاموش کننده های آتش نشانی می نامیم، شامل بازرسی دیداری و ظاهری بدنه ی سیلندر آتش نشانی، رفع عیوب ظاهری، تخلیه عملیاتی کپسول آتش نشانی، بازدید از قطعات تشکیل دهنده این کپسول ها، شارژ مجدد پودر جدید و با کیفیت اطفاء حریق، تزریق گاز محرک، بستن شیر و مانومتر یا درجه و تست عدم نشت دهی کپسول آتش نشانی و تمیز نمودن بدنه ی سیلندر می باشد.

در بخش بازدید از قطعات تشکیل دهنده از قطعات درج شده در ذیل بازدید می شود :

 1. شیر
 2. سوزن شیر
 3. فنر شیر
 4. واشر سوزن
 5. درجه یا مانومتر
 6. واشر گلویی
 7. واسط شیر و میلاب
 8. میلاب
 9. بالن گاز تحت فشار
 10. شلنگ
 11. بست شلنگ
 12. پودر یاش
 13. شیپورک CO2
 14. شیر اهرمی CO2
 15. شیر فلکه CO2
 16. چرخ خاموش کننده های اوزان 12 به بالا
 17. کاری کپسول های CO2، 30KG ، 12KG
 18. فنر شلنگ 50KG
 19. بست دیواری کپسول های پودری و CO2
 20. پیستوله ی شلنگ کپسول 50 کیلویی
 21. شلنگ بالون بغل با پیستوله
 22. بوقی CO2

هر یک از قطعات نامبرده به علت اینکه امکان عدم کارایی در هر یک از آنها در اثر مرور زمان، آفتاب خوردگی و بارندگی و شرایط جوی، استفاده ی بیش از حد از آن و با استفاده نامناسب از آن و اتمام عمر کاری آنها نیازمند تعویض و جایگزینی قطعه نو با عملکرد صحیح در خاموش کننده می باشد، فلذا تکنسین شارژ بست با آزمون و تست هر یک از این تجهیزات عملکرد صحیح آن ها را تشخیص داده و عدم صحت عملکرد هر یک از قطعات مصرفی ذکر شده در بالا منجر به الزام به تعویض این قطعات می گردد که پس از تعویض این قطعات اصطلاحا” قطعه ی معیوب را “داغی کپسول های آتش نشانی” می نامند. هر یک از داغی ها پس از تعویض به صاحب خاموش کننده جهت صحت علت تعویض تحویل داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت شرکت هایپرفایر بر روی موضوعات مربوط به ایمنی، جان و مال افراد، در صورتی که پس از جمع آوری کپسول ها در موقعیت ذکر شده و بررسی آنها توسط تکنسین هایپرفایر، لزوم بر تعویض برخی از قطعات توسط متخصصین شارژ کپسول ذکر شود و “مشتری با تعویض قطعات درج شده توسط متخصین ایمنی هایپرفایر موافقت نکند”، کپسول های معیوب مورد نظر، با هزینه رایگان برای مشتری عودت داده خواهد شد. ( لازم به ذکر است که یک کپسول “معیوب” حتی در صورت داشتن شارژ، در مواقع ضروری کارایی ندارد و نادیده گرفتن عیوب یک کپسول اثرات جبران ناپذیری را در مواقع اضطراری بهمراه خواهد داشت. )

 

در صورت تمایل به شارژ کپسول آتش نشانی خود می توانید با مراجعه به صفحه ” شارژ آنلاین کپسول آتش نشانی ” فروشگاه هایپرفایر و تنها با چند کلیک، صفر تا صد روند شارژ کپسول خود را به متخصصین هایپرفایر بسپارید. هایپرفایر با ارسال تغییرات مرحله ای، شما را در جریان روند کار قرار خواهد داد. همچنین در صورت تمایل به آشنایی با خدمات شارژ کپسول آتش نشانی فروشگاه هایپرفایر، پیشنهاد می کنیم تا مقاله با عنوان ” معرفی خدمات شارژ آنلاین کپسول آتش نشانی ” را مطالعه فرمایید و در نهایت، در صورت عدم رسیدن به پاسخ سوال هایتان از طریق صفحات معرفی شده، قادر خواهید بود تا با برقراری ارتباط با کارشناسان هایپرفایر از طریق پل های ارتباطی زیر، در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید:

02188487009

09198630261